• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

13-latka wbiegła na jezdnię. Została odwieziona do szpitala

12 kwietnia 2018

13-latka wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, który ją potrącił. Nastolatka została przewieziona do szpitala. 

 

SAM_2967
Do wypadku doszło dzisiaj po godz. 7 na ul. Okulickiego. – Nastolatka wbiegła na jezdnię tuż pod jadącą od Kieleckiej kię, którą kierował 50-latek. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu..

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. – Piesi wobec rozpędzonych maszyn są całkowicie bezbronni. Wypadki z ich udziałem niosą za sobą niezwykle poważne konsekwencje. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. Dlatego przypominamy, że przechodzimy przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem, zachowujemy szczególną ostrożność i nie wbiegamy raptownie na jezdnię – radzi Leszczyńska.

kat

Tags

Dodaj komentarz